Renginys: „Japonijos diplomato Čiune Sugiharos vaidmuo gelbstint žydus“

2023 m. rugsėjo 27 d. Lietuvos ambasadorių klubas organizavo renginį „Japonijos diplomato Čiune Sugiharos vaidmuo gelbstint žydus”. Jis vyko Kaune, Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ patalpose.

Vytauto Didžiojo universiteto prof. hab. dr. Egidijus Aleksandravičius įdomiai ir įtaigiai kalbėjo apie tai, kaip 1939-1940 m. Kaune rezidavęs Japonijos imperijos vicekonsulas Č. Sugihara 1939–1940 m.  padėjo apie 6000 žydų pabėgti nuo sovietų antplūdžio Lietuvoje, Vakarų Baltarusijoje, Ukrainoje ir vėliau prasidėjusio holokausto išduodamas jiems tranzitines Japonijos vizas. Profesorius šioje istorijoje minėjo ir apie svarbų Nyderlandų garbės konsulo ir „Philips“ kompanijos atstovo Kaune Jano Zwartendijko vaidmenį, kuris išdavė 2345 vizas žydų pabėgėliams į  tuometinę Nyderlandų koloniją, Curacao salą Karibų jūroje. Ypatingai įdomūs prof. E. Aleksandravičiaus pasakojime buvo atskleisti žydų pabėgėlių gelbėjimo istorijos Kaune sąryšiai su kitais tuo metu pasaulyje vykusiais geopolitiniais procesais.

Nuoširdžiai dėkojame prof. hab. dr. Egidijui Aleksandravičiui ir Sugiharos namų direktoriui Ramūnui Janulaičiui už suteiktą galimybę žymiai giliau pažvelgti į 1939-1940 m. Kaune vykusius įvykius.

Scroll to Top