JK ambasadoriaus Brian Olley paskaita

2021 m. gruodžio 8 d. Jungtinės Karalystės ambasadorius  Lietuvoje p. Brian Olley nuotoliniu būdu skaitė paskaitą „Training of British Diplomats – 70:20:10 but which is which?“ ir atsakė į klausimus. Didelis paskaitoje dalyvavusių Lietuvos diplomatų skaičius ir jų aktyvumas parodė, kad pasiūlyta tema labai aktuali. 

Paskaitos metu JK ambasadorius pasidalino savo patirtimi ir JK taikoma gerąja diplomatų mokymų praktika. Taip pat papasakojo, kaip kuriama mokymosi kultūra, kaip apmokomi JK ambasadoje Vilniuje dirbantys diplomatai,  koks yra JK Užsienio reikalų, sandraugos ir plėtros tarnybos požiūris į darbuotojų mokymą.

Tai kas gi yra – „70:20:10“? Atsakymas paprastas – tai mokymosi modelis, kai 70% žinių įgyjama darbo metu, 20% – mokantis iš kolegų, 10% – dalyvaujant įvairiose paskaitose, seminaruose ir pan. JK ambasadorius pabrėžė mentorystės programos svarbą ir sėkmingą jos įgyvendinimą diplomatinėje tarnyboje. Jis papasakojo ir apie atvirkštinę mentorystę, kuomet jaunieji JK diplomatai tampa mentoriais vyresniesiems diplomatams.

Ambasadorius B. Olley pabrėžė, kad kiekvienas diplomatas privalo būti atsakingas už savo mokymąsi ir tobulėjimą. Mokymasis – tai nuolatinė kelionė tikslo link.

Jungtinės Karalystės ambasadorius  Lietuvoje p. Brian Olley tapo pirmuoju Lietuvoje reziduojančiu užsienio ambasadoriumi, kuris maloniai sutiko dalyvauti Lietuvos ambasadorių klubo renginyje.

Paskaitos vaizdo įrašas: https://vimeo.com/655238761/3d3f9ab018

Scroll to Top