Įteiktos Lietuvos ambasadorių klubo premijos už geriausius magistro darbus

2024 m. birželio 28 d. įvyko Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) premijų už geriausius magistro darbus įteikimo ceremonija. LAK vertinimui buvo pateikti 5 įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų darbai.

Šiais metais nuspręsta skirti dvi 500 eurų LAK premijas ir jas įteikti šioms magistrėms – Vytauto Didžiojo universiteto magistrei Lailai Eidukevičiūtei, kurios darbo tema – “Germany’s policy towards Russia in the context of the 2022 Ukraine invasion“(mokslinio darbo vadovas dr. Mindaugas Norkevičius) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistrei Aušrai Jurgauskaitei, kurios darbo tema – „NATO viršūnių susitikimas Vilniuje: ar Lietuvos balsas dėl to tapo svarbesnis?“ (mokslinio darbo vadovas dr. Deividas Šlekys).

Magistrė L. Eidukevičiūtė nagrinėja tarptautinių ir vidaus veiksnių poveikį Vokietijos užsienio politikai po 2022 m. Rusijos invazijos į Ukrainą, tuo tarpu A. Jurgauskaitė gilinasi į Lietuvos taikytas diplomatines praktikas, siekiant 2023 m. liepos 11-12 dienomis Vilniuje vykusiam NATO viršūnių susitikimui nusistatytų tikslų, ir analizuoja, ar  NATO viršūnių susitikimo šeimininkės vaidmuo suteikė Lietuvai diplomatinio pranašumo.

LAK Prezidentas ambasadorius Algimantas Rimkūnas taip pat išreiškė padėką Kauno technologijos universiteto magistrei Laimai Paulauskytei už darbą: “Macro-level Factors Influencing Conspiracy Theory Acceptance in the Baltic and Central European States during 2020–2022“, Klaipėdos universiteto magistrei Vytenei Dagytei už darbą: „Lyčių lygybės problemos nacionalinio ir tarptautinio saugumo kontekstu“ ir Vilniaus universiteto magistrei Augustei Grakavinaitei už darbą: „Lietuvos pozicijos paieškos Charles J. Kersten komitete 1953-1954 m.“

Visoms konkurso dalyvėms buvo įteikti padėkos raštai ir ambasadoriaus prof. hab. dr. Alfonso Eidinto knyga „Diplomatų šypsenos ir pokštai“ su autoriaus autografu.

Jau tradicija tapęs renginys dar kartą parodė aukštą Lietuvos universitetų lygį ugdant tarptautinių santykių ekspertus, kurie artimiausioje ateityje galėtų sėkmingai papildyti Lietuvos diplomatinės tarnybos gretas.

 

Scroll to Top