Išvyka į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką

2023 m. gegužės 11 d. Lietuvos ambasadorių klubas surengė išvyką į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką (LNB). Joje dalyvavo nemaža Lietuvos ambasadorių klubo narių ir URM diplomatų grupė. Bibliotekos gen. direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas renginio dalyvius supažindino su bibliotekos istorija, tradicinėmis ir netradicinėmis veiklomis bei erdvėmis.

LNB direktorius pasakojo apie 2010 m. prasidėjusią bibliotekos rekonstrukciją, kuri kainavo 27 mln. Eur. Atnaujinta ir moderni biblioteka duris lankytojams atvėrė 2016 m. Po rekonstrukcijos bibliotekoje lankėsi daugiau nei 5 mln. skaitytojų, joje dirba apie 500 darbuotojų. LNB turi 20 km lentynų, kuriose telpa apie 7 mln. knygų. Įdomu buvo išgirsti tai, kad šalia tradicinės bibliotekos veiklos LNB yra tapusi įvairių kultūros ir švietimo projektų įgyvendintoja bei mokslinių tyrimų vykdytoja. Kodėl žmonės ateina į LNB? Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad 1/3 žmonių biblioteką lanko dėl žinių ir mokslo tikslų, 1/3 – ateina kaip į „darbą“, asmeninių poreikių vedami, o dar 1/3 – ateina praleisti laisvalaikio.

Prof. dr. Renaldas Gudauskas sakė, kad LNB yra ir LR Seimo biblioteka. Ypač glaudus bendradarbiavimas vyksta su Nacionaliniu saugumo ir gynybos komitetu ir Ateities komitetu. Įdomų pasakojimą LNB vadovas užbaigė prof. Viktorijos Daujotytės-Pakerienės žodžiais: „Biblioteka yra vieta, kur žmogus susitinka su knyga, žmonės – su žmonėmis, mintys – su mintimis“.

Renginio pabaigoje jo dalyviai buvo pakviesti aplankyti daug įdomių LNB erdvių: bendradarbystės, kūrybos ir laisvalaikio erdves, TV studiją, įvairias skaityklas ir susitikimų kambarius. Šiai ekskursijai maloniai vadovavo LNB Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė.

Scroll to Top