Valdemaras Vytautas Čarneckis: diplomatinė veikla ir jos užkulisiai

2023 m. vasario 7 d. Lietuvos ambasadorių klubas surengė paskaitą-diskusiją „Valdemaras Vytautas Čarneckis: diplomatinė veikla ir jos užkulisiai“. Renginys buvo skirtas prieškario Lietuvos valstybės veikėjo, užsienio reikalų ministro ir diplomato Valdemaro Vytauto Čarneckio gimimo 130 metinėms.

Renginio prelegentė Kauno technologijos universiteto muziejaus vadovė dr. Audronė Veilentienė papasakojo apie žinomo prieškario Lietuvos valstybės veikėjo ir diplomato veiklą Finansų departamento vadovo, Susisiekimo ministro, Užsienio reikalų ministro ir Lietuvos nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro JAV, Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje pareigose. Jo visa veikla buvo skirta Lietuvos valstybės kūrimui ir Nepriklausomybės stiprinimui. „Reikia dirbti taip, kad tavęs pasigestų“, – sakė Valdemaras Vytautas Čarneckis.

Tiesiogiai ir nuotoliniu būdu vykęs renginys sulaukė didelio susidomėjimo – jame dalyvavo daugiau nei 70 dalyvių, tarp jų V. V. Čarneckio marti Liudvika Černeckienė, anūkai Kęstutis ir Andrius su šeimomis bei proanūkis Paulius. 

Diskujų vaizdo įrašas: https://youtu.be/DtN75xtX3y0

 

 

 

Scroll to Top