Susitikimas – diskusija su ambasadore Dr. Halina Kobeckaite

2023 m. kovo 30 d. Lietuvos ambasadorių klubas surengė susitikimą-diskusiją su ambasadore Dr. Halina Kobeckaite, kurio metu ji pristatė dvi savo knygas: „Karaimų istorijos pėdomis“ ir „Prie Lietuvos tautinės politikos ištakų 1988-1994“.

Renginio prelegentė pažymėjo, kad knyga „Karaimų istorijos pėdomis“ – tai 80 straipsnių rinkinys, surinktas dešimties metų laikotarpiu. LR Seimui 2022 m. paskelbus Lietuvos karaimų metais, buvo nuspręsta išleisti knygą. Į Lietuvą karaimai atkeliavo daugiau kaip prieš 600 metų ir didžiausia jų bendruomenė šiuo metu yra Trakuose. Pasak ambasadorės, didžiausias šiuo metu iššūkis – išsaugoti gimtąją karaimų kalbą. Kasdieniniame gyvenime karaimų kalba nevartojama, o Lietuvoje karaimiškai moka kalbėti tik apie 30 žmonių. Jeigu neliks gyvai kalbančių, reikia, kad liktų bent kokie rašytiniai šaltiniai, įrodantys karaimų kalbos egzistavimą. Todėl šiuo metu yra verčiami įvairūs rankraščiai, poezija. H. Kobeckaitė pasidžiaugė, kad viena Vokietijos leidykla paprašė jos į karaimų kalbą išversti Antuano de Sent Egziuperi novelę „Mažasis princas“.  

„Prie Lietuvos tautinės politikos ištakų 1988-1994“ – trejų metų darbas, kuriame sudėti visi ambasadorės dokumentuoti prisiminimai, įvykiai, konferencijos. Šioje knygoje pirmiausiai buvo siekiama parodyti, su kokiais iššūkiais teko susidurti Tautybių departamentui įsteigimo pradžioje, kokiomis sąlygomis teko dirbti, ką dabar veikia Tautinių mažumų departamentas. Pamatinis departamento principas – tautinių mažumų kultūra yra Lietuvos kultūros dalis. Šioje renginio dalyje pasisakė Tautinių mažumų departamento direktorė Dr. Vida Montvydaitė.

Tiesiogiai ir nuotoliniu būdu vykęs renginys sulaukė didelio susidomėjimo – jame dalyvavo daugiau nei 40 dalyvių.

Renginio vaizdo įrašas: https://youtu.be/7Jtwb2lXUww

Scroll to Top