Paskaita „Sugrįžimas. Dingusios 1918-1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys”

Maloniai dėkojame visiems 2022 m. birželio 13 d. dalyvavusiems Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) surengtoje paskaitoje „Sugrįžimas. Dingusios 1918-1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys”, kuris vyko Lietuvos centriniame valstybės archyve. Tai pirmasis LAK renginys vykęs už  URM ribų.

Susitikimo metu ambasadorius Vytautas Žalys pasidalino istoriniais faktais bei savo asmeninėmis įžvalgomis bei žiniomis apie Lietuvos Respublikos prieškario tarptautinių sutarčių dingimo aplinkybes bei sugrąžinimo į Lietuvą chronologinius įvykius.

Visiems dalyvavusiems paskaitoje buvo suteikta išskirtinė galimybė gyvai pamatyti bei apžiūrėti sugrąžintų  tarptautinių sutarčių originalus, ant kurių puikuojasi žymių Lietuvos ir užsienio valstybių politikų, diplomatų ir valstybių vadovų, tokių kaip popiežius Pijus XI, Japonijos imperatorius Hirohito, Jungtinės Karalystės karalius Jurgis V, Danijos karalius Kristijonas X, Nyderlandų karalienė Vilhelmina, Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Franklinas Delano Rooseveltas, Vokietijos Valstybės Prezidentas Paulas von Hindenburgas ir daugelis kitų, parašai.

Savo įžvalgomis ir prisiminimais apie šių tarptautinių sutarčių paieškas pasidalino ir renginyje dalyvavęs Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys.

Š.m. liepos 6 – rugsėjo 18 dienomis šios sutartys bus eksponuojamos Valdovų rūmų muziejuje.

Scroll to Top